import samochodu z usa

Import samochodu z USA – czy warto? Jak sprowadzić samochód?

Kupno nowego samochodu jest bardzo ważną decyzją, zwłaszcza dla fanów motoryzacji, którzy nierzadko traktują swój pojazd niczym drugą połówkę. Dlatego też auto trzeba dobrze wybrać, tak aby nie żałować zakupu i móc z radością przemierzać polskie ulice. Nie ma sensu ograniczać się wyłącznie do europejskich modeli, skoro współcześnie mamy takie możliwości jak import z USA. Czy warto sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych? Czy trzeba to robić na własną rękę? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule!

Co wyróżnia samochody ze Stanów?

Przemysłowi amerykańskiemu można często wiele zarzucić, ale na pewno nie dotyczy to branż motoryzacyjnych. Nawet uszkodzone auta z USA potrafią wywoływać zachwyt u miłośników pojazdów silnikowych, nie wspominając już o tych fabrycznie nowych. Dostępne na takich serwisach jak eBay USA samochody przewyższają swoje europejskie odpowiedniki o głowę, a na dodatek doskonale się prezentują. Importując odpowiedni samochód z Ameryki można być pewnym swojego zadowolenia.

Ważną rolę gra tutaj także cena pojazdów silnikowych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Oczywiście wszystko jest tutaj zależne od modelu i stanu samochodu, a także od samej wartości dolara amerykańskiego w momencie zakupu, ale szacuje się, że samochody z USA są o 30-50% tańsze niż te kupowane w Europie. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, nawet jeśli uwzględni się koszty importu i cło – zwłaszcza jeśli kupuje się drogie i fabrycznie nowe modele. W końcu czym są koszty importu w porównaniu do kilku, a czasami nawet kilkunastu tysięcy różnicy między europejskimi a amerykańskimi autami?

Import z USA – samemu czy za pośrednictwem specjalnej firmy?

Bycie importerem często jest trudniejsze niż wielu osobom mogłoby się wydawać. Trzeba nie tylko dopilnować wielu formalności i podjąć wiele kroków związanych ze sprowadzeniem auta z USA, ale również znaleźć odpowiedniego, rzetelnego sprzedawcę. Jak wiadomo w przypadku sprzedaży na taką odległość znacznie łatwiej o wszelkiego rodzaju oszustwa i nieporozumienia, a niekiedy zdarza się nawet, że zamiast samochodu ktoś importuje jedynie części samochodowe.

Dlatego też warto zgłosić się do firmy specjalizującej się w importowaniu pojazdów silnikowych zza oceanu. Takie firmy mają ogromne doświadczenie w sprowadzaniu samochodów z USA, dzięki czemu są w stanie wskazać klientowi najrzetelniejsze i najatrakcyjniejsze oferty, a także pośredniczyć w każdym aspekcie zakupu. Oczywiście najważniejszym zadaniem są tu czynności logistyczne, związane z dowiezieniem auta do Polski. Korzystając z usług firmy importerskiej można liczyć na możliwie najszybszy oraz najtańszy transport, z jednoczesnym zachowaniem najwyższego standardu bezpieczeństwa. Ponadto klienci takowych firm nie są skazywani na więcej niż niezbędne minimum formalności, co równa się sporej wygodzie i pozwala im zaoszczędzić masę czasu.

Mając to na uwadze zdecydowanie warto zgłosić się do firmy sprowadzającej samochody ze Stanów Zjednoczonych. Kupno nowego auta to poważna inwestycja, podczas której nie ma miejsca na pomyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *