licytacje samochodów z usa

Licytacje samochodów z USA

Auta w Stanach Zjednoczonych można kupić na wiele rożnych sposobów. Tak jak w Polsce, na tamtejszym rynku działa wiele portali lub aplikacji, oferujących sprzedaż i kupno auta. Można znaleźć tam również różne giełdy i komisy, na których zakupić można auta w różnych cenach i w różnym stanie. 

Auta z licytacji

Charakterystyczną formą zakupów pojazdów w Stanach Zjednoczonych są licytacje, na których sprzedawane są auta i motocykle. W Polsce tego typu sprzedaż prowadzona jest głównie przez komorników, którzy licytują zajęte egzekucyjnie pojazdy. Tego typu działalność ma miejsce również za oceanem, gdzie też sprzedawane są pojazdy, które mają ciekawą przeszłość. Licytacje samochodów z USA to możliwość zakupu pojazdu w naprawdę niskiej cenie. Jak wiadomo, przystąpienie do licytacji wiąże się z tym, że trzeba będzie wpłacić odpowiednie wadium, czyli opłatę bez której niemożliwe jest uczestnictwo w licytacji. Wysokość wadium związana jest z wartością auta i jest to jej odpowiedni procent.

Jako iż licytacje pojazdów w Stanach Zjednoczonych są dość specyficzne, tego typu transakcje lepiej jest zlecić komuś, kto się tym fachowo zajmuje, czyli firmie z branży importowania pojazdów. Warto korzystać z usług renomowanych przedsiębiorstw, które działają na rynku od wielu lat ponieważ jest to gwarancją zadowolenia. Jak wiadomo, nikt nie lubi przepłacać lub wyrzucać pieniędzy w przysłowiowe błoto. Chcąc uniknąć wszelkich nieprzyjemności lepiej jest zlecić zakup pojazdu profesjonalistom, którzy od początku współpracy będą starali się wybrać dla klienta jego wymarzony pojazd w jak najniższej cenie. Tylko osoby znające lokalny amerykański rynek mogą wybrać ciekawy egzemplarz, który spełni oczekiwania klienta czekającego w Polsce. Pracownik firmy, który oddelegowany jest do pracy w Stanach Zjednoczonych, może uczestniczyć w licytacjach na miejscu, które jak wiadomo mogą trwać bardzo długo zanim przedmiotem sprzedaży będzie interesujące klienta auto. Z tego też powodu lepiej jest zlecić zakup takiej firmie, ponieważ dopełni ona wszelkich formalności, a zakupione auto zostanie praktycznie dostarczone pod drzwi klienta.

Transport auta z USA rządzi się swoimi prawami. Jedyną możliwą opcją jest skorzystanie z transportu drogą morską. Auto zostaje zapakowane do odpowiedniego kontenera po to, aby dopłynąć do polskiego portu, lub tego znajdującego się za granicą. Z uwagi na fakt, że nasi zachodni sąsiedzi mogą pochwalić się naprawdę rozbudowanymi portami, warto skorzystać z opcji transportu właśnie do Niemiec. Co więcej, przynosi to również oszczędność ponieważ zapłaci się tam o wiele niższy podatek VAT niż w Polsce. Samochody używane z USA są coraz częściej wybieranym dobrem nawet mimo tego, że wielu Polaków stać jest na zakup auta wysokiej klasy na rynku wtórnym czy też wprost z salonu. Dzięki temu pasjonaci czterech kółek, mogą zostać szczęśliwymi posiadaczami swojego wymarzonego pojazdu. Warto w każdej chwili skontaktować się z pracownikami firmy importującej pojazdy, aby dowiedzieć się wszelkich szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *