sprowadzając auto z usa

O czym należy pamiętać sprowadzając auto z USA?

Sprowadzenie auta z USA mimo tego, że dzięki technologii i możliwości szybkich i tanich lotów za ocean wydaje się bardzo przystępnym rozwiązaniem, to lepiej jest zlecić takie zadanie firmie, która zatrudnia specjalistów, którzy zajmują się tym od lat.

Na co zwrócić uwagę sprowadzając auto z USA?

Już od ponad 30 lat importowanie pojazdów zza granicy jest możliwe i z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na taką transakcję. Jak wiadomo, pojazdy pochodzące ze Stanów Zjednoczonych są cenione za to, że tamtejsze modele mają lepsze silniki i inny design. Wiele aut, które można tam kupić, nie jest już dostępnych w sprzedaży lub też nigdy nie było. Osoby chcące mieć pojazd wyjątkowy i niepowtarzalny, decydują się więc na zakup auta za oceanem. Warto pamiętać o tym, że każdy rynek rządzi się własnymi zasadami, przez co sprowadzenie auta samodzielnie może nie być najlepszą decyzją. Lepiej jest zlecić to firmie, która zajmuje się tego typu interesami.

Firma, która od wielu lat zajmuje się sprowadzaniem aut ze Stanów Zjednoczonych, daje gwarancje zadowolenia i dbanie o przebieg transakcji od początku do końca. Wykwalifikowana kadra osób, która zajmuje się samochodami i zna rynek amerykański, daje pewność, że sprowadzone auto będzie spełniało oczekiwania i będzie zgodne z ustaleniami. Każdy rodzaj pojazdu może zostać importowany do Polski, dotyczy to nawet aut uszkodzonych czy też jednośladów. Import motocykli z USA to prężnie rozwijająca się branża. Jak wiadomo Stany Zjednoczone to kolebka motocykli takich jak choopery czy intrudery. Więc skąd jak nie stamtąd ściągać takie jednoślady do Polski.

Dodatkowe opłaty

Warto pamiętać o tym, że importowanie pojazdu wiązało się będzie z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat, które wynikają z polskiego porządku prawnego. Opłacić więc będzie trzeba akcyzę, cło oraz podatek VAT. Jak wiadomo, opłaty te będą ściśle zależne od wartości pojazdu. Jednakże podatkiem, który trzeba, zapłacić obligatoryjnie jest akcyza, czyli danina, której wysokość zależna jest od pojemności silnika zakupionego pojazdu. Wiedząc już co to jest akcyza za samochód ile czasu jest na jego opłacenie, będzie można przeprowadzić bezpieczną transakcję, która zakończy się powodzeniem.

Jak ściągnąć auto do Polski?

Każdy, kto jest zainteresowany sprowadzeniem auta ze Stanów Zjednoczonych, może skorzystać z usług firmy, która działa na rynku już wiele lat. Tak jak zostało wspomniane wcześniej, robienie tego samodzielnie może okazać się bardzo kłopotliwe, wiec dla własnej wygody zlecenie tego osobom trzecim będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Już nawet po kilku tygodniach, samochód znajdzie się pod domem klienta, który będzie mógł cieszyć się z nowo zakupionego pojazdu. Warto zaznaczyć, że wiele aut z USA to pojazdy niepowtarzalne, których nie ma dużo na europejskich drogach. Jest to bez dwóch zdań, bardzo dobra inwestycja na przyszłość, która może się zwrócić nawet pomimo tego, że wiąże się ona z dodatkowymi kosztami, które są związane z daniami na rzecz Skarbu Państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *