Transport samochodów z Usa

Transport samochodów z USA do Polski

Rynek amerykański oferuje wiele pojazdów, często niedostępnych w Europie. Z tego też powodu wielu kierowców decyduje się na zakup auta w Stanach Zjednoczonych i przetransportowanie go do Polski. Mimo tego, że USA już dawno otworzyły się na przyjezdnych z naszego kraju i można osobiście polecieć tam w celu dokonania transakcji to o wiele lepszym wyborem będzie kupno pojazdu przez pośrednika, czyli firmę, która zajmuje się importem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych.

Transport samochodów z USA

Warto korzystać z usług firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprowadzania pojazdów zza oceanu. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Jest to opcja bardzo wygodna, ponieważ kupujący otrzyma swoje auto praktycznie pod drzwi własnego domu, nie musząc martwić się o formalności. Fachowcy pracujący w przedsiębiorstwie gwarantują, że klient będzie zadowolony z przebiegu transakcji. Załatwią wszelkie formalności, wniosą potrzebne opłaty a także zapewnią klientowi to, że kupione auto czy inny pojazd będzie sprawne technicznie. Wymienione wyżej czynności mogą być bardzo kłopotliwe dla osób, które są amatorami w tej dziedzinie. Jak wiadomo, kupno auta wiąże się z wieloma kosztami, więc tak naprawdę opłata dla pośrednika jest stosunkowo niewielka. 

Firma importowa

Dzięki temu, że każdy ma obecnie dostęp do Internetu możliwy jest stały kontakt z klientem, dzięki czemu można informować go o przebiegu transakcji czy też podsyłać więcej zdjęć. Wszystko to z myślą o zadowoleniu klienta, który jak wiadomo jest dla firm najważniejszy. Zadowoleni klienci często wracają ponieważ chcą rozszerzać swoją kolekcję o jeszcze więcej modeli. Najczęściej kupowane są pojazdy, które ciężko jest dostać w Polsce lub innym kraju europejskim. Jak wiadomo niektóre modele nie są już dostępne do kupienia lub wcale nie było takiej możliwości. Chcąc być posiadaczem ciekawego auta, jedyną możliwością jest import pojazdu do Polski. Ogromną popularnością cieszą się amerykańskie klasyki takie jak muscle cary czy SUVy, które są poniekąd symbolem tamtejszej motoryzacji. Firma może również sprowadzić na życzenie klienta motocykle USA. W ich przypadku koszty będą inne ponieważ, nie trzeba płacić akcyzy a jedynie podatek VAT oraz cło. Warto wiedzieć kto nie płaci akcyzy za samochód, jednakże każdy kto sprowadza pojazd do Polski spoza Unii Europejskiej musi liczyć się z tym, że będzie zobowiązany do poniesienia tych kosztów. 

Jak przewozi się auta?

Transport pojazdów odbywa się drogą morską, więc na auto trzeba będzie chwilę poczekać. Warto pamiętać o tym, że auto należy również przemieścić z portu docelowego pod swój adres. Można zrobić to osobiście jadąc nim lub też na lawecie. Ta druga opcja jest sugerowana przez ekspertów, ponieważ mimo sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed kupnem go w Stanach Zjednoczonych, takie auto lub motocykl jest czymś nieznanym więc lepiej nie prowadzić go osobiście i skorzystać z opcji transportu lawetą. Firma transportowa zorganizuje taki transport na życzenie klienta. Dzięki temu kupujący dostanie swoje auto praktycznie pod drzwi domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *